УПАКОВКА
Людину зустрічають по одягу, а продукт, який просувають на ринок – по обкладинці, пакету, коробочці, фользі, тобто, по його упаковці.
Більшість товарів, що пропонуються на ринку, повинні бути обов’язково упаковані. Упаковка може відігравати несуттєву роль (наприклад, для недорогих залізних виробів), а може набувати й дуже великого значення (наприклад, для косметики). Багато діячів ринку називають упаковку п’ятою основною змінною маркетингу на додаток до товару, ціни, методам поширення й стимулювання.
Однак більшість продавців все-таки розглядають упакування як один з елементів маркетингових комунікацій. Добре спроектована упаковка може виявитися для споживачів додатковою зручністю, а для виробників – додатковими коштами стимулювання збуту товару. Упаковка – безсумнівний символ сьогоднішнього ринку. З точки зору сили впливу на покупця вона поза конкуренцією серед інших засобів просування товару. Вона дозволяє продавати товар значно дорожче, нічого в ньому не змінюючи. На сьогоднішній день ситуація на ринку така, що основним фактором успіху компанії стає не стільки нарощування обсягів виробництва, скільки ефективність технологій просування товару. Коли ринок перенасичений, однією зі складових успіху стає грамотний вибір упаковки. Красива яскрава упаковка підсвідомо пов’язується з отриманням позитивних емоцій, очікуванням кращої якості продукту. Тут спрацьовує проста психологія, висновок, що якщо виробник витратився на упаковку, то у нього є кошти і можливості випуску більш якісної продукції.
Упаковка – це “німий” діалог між покупцем і виробником, що запам’ятовується бренд, стиль життя. Упаковка – це деталь, яка перш за все кидається в очі і наочно показує специфіку продукту.
Упаковка – оболонка будь-якого виробу для збереження кількості, якості продукції, інформованості споживача, зручності транспортування, завантаження і відвантаження.
Упаковка стала невід’ємною частиною нашого життя. Упаковок так багато, що людина вже не зосереджує на них спеціальної уваги, але вони діють через підсвідомість. Люди постійно перебувають у контакті з різними упаковками: яскравими, які привертають увагу, оригінальними, які полегшують користування товарами. Інформативними, які допомагають зрозуміти, що люди матимуть, коли придбають той чи той товар. Упаковка входить у будинки, квартири як рівноправна складова інтер’єру, заповнюючи кухні, ванні кімнати та спальні. Вона відгукується на сучасні смаки та нові уявлення про комфорт.
Щоб досягти максимального ефекту, потрібно пам’ятати одне правило: упаковка повинна повною мірою відповідати характеристикам продукції, яка позиціонується.
Отже, сучасна роль упаковки виходить далеко за рамки її колишніх суто захисних функцій, охоплює сферу стимулювання продажу, поширюючись на сферу комунікацій споживача з виробником або продавцем.
Теорія сучасної упаковки стверджує, що упаковка стала небхідним атрибутом життя суспільства споживання.